MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e premte 29 korrik 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta mesatare deri të dendura të pasuar nag reshje shiu dhe rrebeshe me stuhi në zonat malore dhe zonat qëndrore në veri ku do të kemi reshje shiu dhe stuhi lokale pasdite.

Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.


Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 17/33°C
Zona e ulët 18/36°C
Zona bregdetare 21/35°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari