MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e diel 16 janar 2022…

Moti për ditën e diel, 16 janar 2022, do të mbetet i qëndureshëm, me diell dhe shtim të vranësirave në zonën pervndimore. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rrijte në mëngjes .

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -4/7°C
Zona e ulët 2/15°C
Zona bregdetare 8/15°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari