MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 9 korrik 2022…

Moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në zonat malore. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15-20  m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6  me lartësi vale 0,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      14/21°C
Zona e ulët          16/29°C
Zona bregdetare  19/27°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari