MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 23 prill 2022…

Moti do të jetë me vranësira kthjellime dhe reshje me të pakta në mesditë. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 8/19°C
Zona e ulët 8/23°C
Zona bregdetare 12/22°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari