MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 3 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira deri mesatare pasdite në zonën jug-perëndimore . Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim Veri-Lindje me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      16/33°C
Zona e ulët          17/35°C
Zona bregdetare  19/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari