MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e mërkurë 29 shtator 2021…

Moti për ditën e mërkurë, 29 shtator 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të pakta në mesditë. Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime te konsiderueshme.

Temperaturat:


Zona malore 15/26°C
Zona e ulët 16/29°C
Zona bregdetare 18/28 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari