MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e merkurë 27 janar 2021…

Moti për ditën e merkurë, 27 janar 2021, do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pakta në zonat malore.  Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 1.0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të konsiderueshme.

Temperaturat:


Zona malore -9/2

Zona e ulët -2/9

Zona bregdetare 2/10 gradë Celcius. /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel