MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e mërkurë 24 nëntor 2021…

Moti ditën e mërkurë, 24 nëntor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare . nuk përjashtohet mundësia per reshje të pakta në Jug dhe Jug lindje . Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat:

Zona malore 2/12°C
Zona e ulët 7/18°C
Zona bregdetare 11/18°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari


Open

Close