MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e mërkurë 20 tetor 2021…

Moti për ditën e mërkurë, 20 tetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare ne shtim në zonën perëndimore . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat:


Zona malore 7/21°C
Zona e ulët 11/24°C
Zona bregdetare 13/23°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari