MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e mërkurë 17 nëntor 2021…

Moti për ditën e mërkurë, 17 nëntor 2021, do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta në zonën perëndimore.  Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore        3/12°C
Zona e ulët          8/19°C
Zona bregdetare  12/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari