MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 10 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës, pasdite vranësira do të pasohen nga reshje shiu lokale në Juglindje dhe zonën qëndore. Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 9/24°C
Zona e ulët 10/27°C
Zona bregdetare 13/24°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari