MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 22 gusht 2022…

Fillimi i javës në vendin tonë, moti do të jetë i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshe shiu në dhe stuhi zonën veriperëndimore dhe npjesërisht në zonat malore . Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 14/27°C
Zona e ulët 17/32°C
Zona bregdetare 19/30°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari