MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 15 gusht 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 13/28°C
Zona e ulët 14/32°C
Zona bregdetare 19/31°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari