MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte 8 prill 2021…

Moti për ditën e enjte, 8 prill 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje të izoluara shiu në zonën perëndimore dhe reshje bore në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi deri në 15 -20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore -1/8

Zona e ulët 4/14

Zona bregdetare 6/14 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel