MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel 10 tetor 2021…

Moti për ditën e diel, 10 tetor 2021, do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu intesive me stuhi . Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi deri në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,0 deri në 2.5 metër në det hapur. Teemperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore 10/13°C
Zona e ulët 15/21°C
Zona bregdetare 16/20°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari