MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 10 prill 2022…

Moti do të jetë me vranësira të dendura reshje shiu dhe stuhi në zonën veri-perëndimore dhe reshje bore në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Jug -Perëndim me shpejtësi 14-18 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 2,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       7/11°C
Zona e ulët          10/15°C
Zona bregdetare  12/16°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari