Live/ Parandalohet sulmi me eksploviz ne Bruksel, policia ndalon makinen

Të shtënat u drejtuan mbi automjet pasi u arrit të bllokohej në trafik dhe shoferi u kap nga policia. Policia rrethoi me kordon zonën dhe paralajmëroi banorët të qëndronin në ambiente të mbyllura ndërsa njësitë ushtarake kontrollonin për eksplozivë. Zëdhënësja e policisë së Brukselit, Dorothee Cattrysse, tha se 400 deri 500 njerëz po mbaheshin mbyllkur nëpër dyqanet e zonës.