LISTA – Formalizohet koalicioni “PD- Aleanca për Ndryshim”, ja 13 partitë aleate që iu bashkuan Bashës…

Pak orë para skadimit të afatit të regjistrimit të koalicioneve në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit, koalicioni opozitar “PD- Aleanca për Ndryshim” është formalizuar. Janë 13 parti politike, të cilat përmes kryetarëve të tyre, kanë firmosur marrëveshje dypalëshe me Bashën, për tu bërë më pas pjesë e koalicionit.

Vlen të theksohet se të gjitha këto parti, janë të pozicionuara djathtas deri në qendër. Ndërkohë, LSI e Monika Kryemadhi ka preferuar të garojë e vetme, pa koalicion me PD- në dhe me asnjë parti tjetër politike, ashtu siç edhe PS- ja e edi Ramës. Më poshtë, lista e 13 partive që janë pjesë e koalicionit opozitar të kryesuar nga PD- ja.


PD, kryetar Luzim Basha (Udhëheqëse e koalicionit)

PAA, kryetar Agron Duka

LZHK, kryetar Dashamir Shehi

FRD, Bamir Topi


PBDNJ, kryetar Vangjel Dule

PR, kryetar Fatmir Mediu

ShkodraWeb Channel

Balli Kombëtar, kryetar Artur Roshi (Pjesë e opozitës parlamentare)

PDK, kryetar Nard Ndoka

PDIU, kryetar Shpëtim Idrizi

Bashkimi Liberal Demokrat, Arian Starova

Bashkimi Demokrat, Ylber Valteri

Mendimi Djathtë Liberal, Mustafa Lici

Lëvizja e Legalitetit, Shpëtim Axhami

Kristian Demokrate, Dhimitër Muslia

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel