Lëkundje termeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda e tij…

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Shqipëri kë të diel pushimi fundjave.

Sipas EMSC tërmeti ka qenë 4.3 ballë i shkallës Rihter. Epiqendra e saj ka qenë 4 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km.


Qytetarët kanë raportuar se lëkundja ka qenë relativisht e fortë dhe i ka panikosur jo pak.

Ata janë ndjerë kryesisht në Durrës e Kavajë, e nuk dihet akoma nëse dridhjet kanë prekur edhe kryeqytetin.