Koordinatori i PD-se Deda: Bashkeqeverisja me PS eshte asgjesim per ne

Shkruan ne Facebook Julian Deda, koordinator i PD-se, kritik i Lulzim Bashes: “Flitet se ndonje minister i propozuar nga PD mund te rrije ne qeverine Rama 2, gje qe çon automatikisht ne bashkeqeverisje. Nje pyetje kam per demokrate, socialiste, LSI-iste dhe te pa parti. A i sherben vendit per mire apo per keq, qe PD dhe PS te qeverisin bashke ne Shtator e mbrapa, duke e ndare me dysh tepsine e pushtetit? P.s. Per mendimin tim, ne rast se ky lajm ka gjasa te jete i vertete, atehere Rama ja mbyll gojen perfundimisht PD-se duke e çuar ate drejt asgjesimit politik dhe duke e lene vendin perfundimisht pa opozite”. /ShkodraWeb/