Kercenohet serish Thaci dhe Ternava: Do te vriteni!

Vijojnë kërcënimet ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava.
Është gurthemeli i Xhamisë Qendrore ai i cili sot është mbushur me mesazhe kërcënuese për Thaçin e Tërnavën.
Në fotografitë që ka publikuar fillimisht portali Kosovainfo, është shkruar me ngjyrë të kuqe dhe të zezë se “Naim Ternava dhe Hashim Thaçi do të vriten. Avniu”.
Kujtojmë se mëngjesi i 1 gushtit kishte zbardhur me kërcënimet që ishin shkruar përmes grafiteve në murin e Fakultetit Filologjik të Universitetit të Prishtinës.
Në ato grafite ishte shkruar: “O Shpend Ahmeti, në Dardani, s’do të ketë Xhami Turke, do të ketë gjak. Do të vritesh o qen. Posht VV e Albin Talibani”. “Vdekje Naim Tërnavës e Hashim Turkut, Avni Rrustemi Rrnoft”.
Policia e Kosovës ka njoftuar ditë më parë se ka nisur hetimet lidhur me këtë rast.