HOROSKOPI – Çfarë ju kanë rezervuar yjet për ditën e sotme, e enjte 14 prill 2022…

Dashi: Ditën e sotme do të ndiheni shumë mirë pasi do të lindë një histori dashurie. Në punë bëhuni gati për propozimet tuaja.

Demi: Sot nuk jeni në humor dhe do të ketë tensione në çift. Ndërsa në punë keni përshtypjen se bëni shumë dhe paguheni më pak.


Binjakët: Ju keni shumë lumturi në historinë tuaj të dashurisë, por sot do të keni dyshime. Puna nuk është e lehtë për t’u menaxhuar: merrni këshilla, veçanërisht nëse bëhet fjalë për një punë të re.

Gaforrja: Të bindësh dikë se je personi i duhur varet nga ju, por nëse ju pëlqen, përpiquni ta fitoni atë. Në punë do të zgjidhen problemet e vjetra, por nëse jeni në shoqëri mund të mendoni të filloni nga e para.

Luani: Sot është një ditë takimesh premtuese. Një zgjedhje e rëndësishme do të vijë në punë deri në fund të muajit.

Virgjeresha: Kujdes në dashuri, mund të përjetoni një krizë ose të mos arrini të kaloni kohë me ata që doni. Në punë ata që janë të punësuar duan të largohen sa më parë.

Peshorja: Ndoshta mosmarrëveshjet që i keni kaluar njëherë në cift janë rikthyer. Në punë duket se gjithçka është rrëmujë, sot keni pak dëshirë.

Akrepi: Sot do të jeni gati për të nisur një lidhje të re. Kini vëmendje në punë, veçanërisht nëse keni marrëdhënie me Demin dhe Ujorin.

Shigjetari: Mos mendoni për të shkuarën dhe mos u pendoni. Dërgoni CV-të tuaja sot, ka mundësi të mira për ata që janë në fillimet e tyre.

Bricjapi: Do të keni sukses të madh takime të reja dashurie. Edhe në punë pritet të realizoni gjëra më rëndësi, por mund të bëni edhe zgjedhje shumë të nxituara.

Ujori: Ndiheni të shqetësuar në dashuri. Ende ka disa mosmarrëveshje. Nëse punoni vetë, do t’ju duhet të bëni disa ndryshime të vogla.

Peshqit: Tregohuni të matur në dashuri dhe mos u tërhiqni nga entuziazmi. Mund të ketë zhvillime të reja interesante në punë që sjellin më shumë të ardhura.