MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 14 prill 2022…

Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në Jug-lindje. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 5/24°C
Zona e ulët 8/26°C
Zona bregdetare 10/24°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari