FOTOLAJM – Vladimir Putin “vjedh” logon e PD- së në kohën e lidershipit të Lulzim Bashës…

Presidenti rus Vladimir Putin dhe ish- kryedemokrati Lulzim Basha, e kanë një të përbashkët: logon e partisë së tyre.

Ditën e sotme, presidenti rus ka marrë pjesë në një takim me një përfaqësi biznesi, por ajo që ka rënë në sy, të paktën për opinionin publik shqiptar, është logoja e partisë së tij, e cila është e njëjtë me PD-në në Shqipëri e drejtuar nga 2013 deri në 2022 nga Lulzim Basha.


Siç shihet në foto, është e njëjta ngjyrë, i njëjti shkrim. “деловар россия” është mbishkrimi i cili shqipërohet “bisnesmen rus” me inicialet PD.

Me gjasë, stafi i Putin ka gjetur një logo në rrjete sociale dhe që koencidon me logon që ka patur PD deri para pak muajsh.