FOTO/ Meksika qan viktimat e termetit te tmerrshem, bilanci tragjik

Nje termet i shkalle 7.1 ka tronditur Meksiken. Sipas koordinatorit kombetar te Mbrojtjes Civile Meksikane, Luis Felipe Puente, viktimat e gjetuar deri tani nga termeti jane 248, prej te cileve thuajse gjysma kne kryeqytet: 72 ne shtetin Morelos, 117 ne Meksiko City, 43 ne shtetin Puebla, 12 ne shtetin e Meksikos, 3 ne ate te Guerrero dhe nje ne ate te Oaxaca. Gjate gjithe nates, bilanci vetem eshte renduar dhe mbase numri i viktimave do te rritet. Shembja e nje shkolle ne kryeqytetin e vendit i ka marre jeten 20 femijeve e mesuerve. /ShkodraWeb/