Foto/ Kompozitori i njohur shkodran braktis familjarisht Shqiperine…

Këngëtarja Mira Konçi dhe bashkëshorti i saj, Shpëtim Saraçi kanë braktisur përfundimisht Shqipërinë për një jetë më të mirë në SHBA. Çifti është larguar nga Shqipëria për t’u vendosur në kontinentin tjetër për një jetë më të mirë. Lajmin e jep gazetarja Kozeta Zylo, që prej vitesh jeton atje. “TV “Alba Life” ne Neë York me dy artiste te shquar shqiptare. Nje takim shume I kendshem me dy artiste te mirenjohjur shqiptare, me dy artiste te mrekullueshem Shpetim Saraci dhe Mira Konci. Biseda me ta ishte e natyrshme, e cilter ashtu sic eshte bota e artistit te vertete. Si nje cift me pervoje ne jeten amerikane ndame historite tona dhe inkurajimet per njeri-tjetrin. Te parin urim qe iu dhame ishte ashtu sic na kane uruar miqte tane kur shkelem per here te pare ne token e bekuar si: Ju marrte Amerika me te mire!… Eshte nje bekim si prej Zotit!… Banoret e rinj te Ishullit tone ne Staten Island do ta kene te lehte sepse ky vend njerezit dhe artiste te tille I merr vetem me te mire… Se shpejti do te jene ne studion e TV “Alba Life” ne Staten Island, Neë York. Per me shume na ndiqni ne emisionet tona!”, shkruan ajo.