Flet pas humbjes Eduard Selami, tregon cfare do te beje ne vijim

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Eduard Selami pas humbjes së garës përballë Lulzim Bashës, del publikisht për herë të parë në media.
Selami, pasi pësoi një disfatë të thellë me një disavantazh të madh votash, me shumë qytetari uroi kundërshtarin për për fitoren, ndësa shtoi se pranon rezultatin e zgjedhjeve. Ai tha se kishte telefonuar Bashën, duke i shprehur urimet e tij.
“Jam një hap para forcimit të PD. Më lejoni të falënderoj të gjithë ta që votuan në këto zgjedhje, që u morën me zgjedhjet, që u morën me vizionin tonë. Kjo është demokracia dhe ka një votim. E kam telefonuar zotin Basha sot dhe i urove fitoren. Jam gati për bashkëpunim.”, tha ai.
Ai theksoi se pavarësisht këtij rezultati, do të vijojë të kontribuojë për ngritjen e PD-së. Duhet të bashkohemi për një opozitë të fortë. Unë e kam thënë edhe më parë që gara e pabarabartë, por do vijoj kontributin tim në PD’, theksoi Selami./BALKANWEB/