Flet dhunuesi i mjekut ne Shkoder, Ali Kopliku: Dorezohem nese me japin garanci se nuk me dhunojne ne polici

Pasi ka folur per ShkodraWeb me 30 korrik 2017, Ali Kopliku i akuzuar per dhuminin e mjekut Besmir Grizhja ne Shkoder te shtunen e kaluar, ka folur ne linje telefonike me Report TV. Ai ka dhene versionin e tij per ngjarjen duke thene: “Mjeku kirurg nuk më dha mjekimin, s’më dha recetën. Më mori në telefon dhe më ka ofenduar. Jam takuar me mjekun te dera e spitalit pasi më thirri ai, më pas më qëlloi dhe unë u vetmbrojta. E qëllova për vetmbrojtje mjeku”, thotë ai. Ai ka deklaruar se është i gatshëm të dorëzohet në polici nëse i japin garanci se s’do dhunohet. “Do dorëzohem në polici nëse me japin garanci se nuk do më dhunojnë”, tha ai.