Flet deputeti qe shtypi kembesorin: Keqardhje per jeten e humbur, akuza te uleta politike

Deputeti i PDIU-se Aqif Rakipi, i cili perplasi per vdekje nje shtetas, ka folur per here te pare. Ne nje prononcim per “Tirana Post”, Rakimi ka shprehur keqardhje per jeten e humbur, por eshte shprehur i ftohte ndaj akuzave qe sipas tij jane politike. “E vetmja keqardhje dhe dhimbje është për jetën e humbur. Nuk shqetësohem për akuzat e ulëta politike, aq më tepër kur bëhet fjalë për një jetë të humbur që dikush kujtohet të bëjë politikë edhe në fatkeqësi.

Nuk dua fare t’i komentoj tani këto, jam i hidhëruar për atë që ndodhi. Nuk kam qenë duke ecur shumë shpejt, makina është dëmtuar se jam përpjekur të manovroj. Viktima ka kaluar në fraksion sekondi dhe nuk kam asgjë për të sqaruar sepse nuk kam bërë asnjë përpjekje të përdor pozicionin tim si deputet. Policia dhe prokuroria kanë aty provat dhe ata vendosin se si ka qenë ngjarja.


As nuk dua të ndikoj në këtë proces, ata të japin vendimin e tyre. E vetmja keqardhje është për jetën e humbur dhe nuk ia uroj askujt t’i ndodhë një aksident i tillë. Janë disa gjëra në jetë që nuk varen prej vullnetit tonë”, perfundon prononcimin e tij deputeti i PDIU-se Aqif Rakipi. /ShkodraWeb/