Fitoi 1.53 mld dollarë në lotari në tetor por akoma nuk është paraqitur me biletën fituese, ka kohë deri me 21 prill…

Fituesi i çmimit më të madh të lotarisë në të gjithë kohërat, nuk është bërë ende i gjallë në Karolinën e Jugut. Kësisoj, ‘gjahu’ për personin fatlum vijon.

Numrat e biletës me fat, që mundëson tërheqjen e xhekpotit prej 1.53 miliardë dollarësh, u shpallën në muajin tetor, por pronari i saj ende është i panjohur. Megjithatë, rregullat e Karolinës së Jugut janë të qarta: nëse çmimi nuk tërhiqet brenda 180 ditësh, ai do t’i ndahet të gjithë shteteve që kanë marrë pjesë në lotari. Thënë ndryshe, fituesi ka kohë të paraqitet deri më datë 21 prill.

Personi i paidentifikuar, i cili mund të shndërrohet brenda ditës në një miliarder, mund të ketë humbur biletën ose mund të jetë larg. Por qyteza amerikane ende shpreson të arkëtojë 61 milionë dollarë taksa që fituesi do të derdhë në rast se ndodh që ai të paraqitet e të marrë çmimin. Po ashtu edhe shitësi i biletës shpreson shumë për shfaqjen në skenë të personit në fjalë, pasi kur të tërhiqet çmimi ai do të marrë 50 mijë dollarë, që ka thënë se do t’i ndajë me punonjësit e tij.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

“E ngjashme si pikat e ujit me simotrën PD dhe sigruan LSI…”, qeveria i përgjigjet sërish Presidentit

FOTO/ Cila është familja që u shua në tragjedinë e Liqenit të Shkodrës, u mbytën duke shpëtuar njëri- tjetrin…

Kërcënimi i sekretarit të PS-së, flet djali i kryebashkiakut Hila: Deklaratë fushate! Përgjigjet Ceka: Nuk jemi miq…

Close