EMRI+VIDEO – Plagosja në Dobraç të Shkodrës, policia jep detaje për ngjarjen, 60 vjeçari është në spital

Një plagosje raportohet se ka ndodhur para pak minutave në Shkodër. Sipas raportimeve nga deshmitarë në vendngjarje, plagosja ka ndodhur pak metra në kryqëzimi i lagjes Rus, në hyrje të rrugës drejt Koplikut, në zonën e Dobraçit.

Nga foto e dërguara në redaksinë e ShkodraWeb, shihet vendi ku ka ndodhur plagosja e një personi, pranë një pike karburanti. Personi është dërguar në Spitalin Rajonal të Shkodrës.


Nga informacionet paraprake, i plagosuri është identifikuar si Dedë Pllanaj, i afërm i Bardhok Pllanaj, i ekzekutuar një vit më parë, 4 prill 2022, afër vendit ku ndodhi ngjarje sonte. Policia e Shkodrës është në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e asaj që ka ndodhur.

Pranë pikës së karburantit, është edhe një pallat në ndërtim, pronë e të ndjerit Bardhok Pllanaj. Pritet njoftimi zyrtar i policisë së Shkodrës lidhur me këtë ngjarje të rëndë.

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 22:10, në lagjen “Dobraç” Shkodër, në rrethana ende të paqarta, është plagosur me armë zjarri shtetasi Dedë Pllanaj 60 vjeç banues në fshatin Shtoj i Vjetër, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër nën kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli në hyrje – dalje të qytetit dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punon për identifikimin e autorit/ve zbardhjen dhe sqarimin e plotë të kësaj ngjarjeje.