EMRI – Kush është shqiptari i ekzekutuar me 8 plumba në Bruksel të Belgjikës…

Zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmë në Bruksel. Bëhet me dije se bëhet për Ardit Spahiun nga Elbasani.


Spahiu u ekzekutua me 8 plumba në zonën e njohur, Molenbeek dhe ndërroi jetë në vend. Viktima, 38-vjeçar, ka qenë më i arrestuar në 2010-ën për vrasjen e një 52-vjeçari në Elbasan, Gëzim Alikajt.

Dyshohet se 38-vjeçari qëndronte ilegalisht në Belgjikë. Deri më tani nuk dihet ende pistat mbi të cilat po zhvillohen hetimet. /BW/

ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel