EMRAT – Sherri për hapësirën e plazhit, lopatë kokës biznesmenit, i cili përfundon në spital…

Pronari i një subjekti privat në plazh është goditur me lopatë pas koke pas një sherri me një person tjetër.

Raportohet se biznesmeni Armand Marku është dërguar në Spitalin Rajonal Lezhë, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.


Ndërsa autori i ngjarjes, i identifikuar si Paris Deda është larguar nga vendngjarja.

Mësohet se sherri mes tyre ka ndodhur për ndarjen e hapësirës së plazhit në zonën e Kunes.

Informacioni i policisë:

Në Kune, pas një konflikti të çastit për motive pronësie, shtetasi P.D. ka goditur fizikisht dhe me sende të forta shtetasin A.M. i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Lezhë, për ndihmën e nevojshme mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po vazhdon shoqërimin e personave të përfshirë në koflikt, marrjen e deklarimeve, administrimin e cdo prove si dhe cdo veprim tjetër hetimor për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve.