EMRAT – Protesta e 7 korrikut, PD përcakton grupet e punës, në Shkodër e udhëheq Bardh Spahia, Topallit i besohet….

Për protestën e 7 korrikut, Partia Demokratike ka ndarë grupet e punës në 11 qarqe të Shqipërisë, përveç qarkut Tiranë. Ndarja është bërë edhe në nivel dege pas propozimeve të ardhura dhe të diskutuara në mbledhjen e Kryesisë. Është hartuar dhe një platformë organizative për protestën. Kjo do të jetë protesta e parë e PD-së nën drejtimin e Sali Berishës.

GRUPET E PUNËS NË QARQE PËR ORGANIZIMIN E PROTESTËS 7 KORRIK 2022


QARKU SHKODËR

BARDH SPAHIA-KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Lorenc Luka
Greta Bardeli
Emilja Koliqi
Zefi Hila
Helidon Bushati
Ramadan Likaj
Voltana Ademi
Irena Shestani
Arvit Bushati
Imelda Kraja
Mimoza Rexhvelaj
Prel Gjoni

QARKU LEZHË

JOZEFINA TOPALLI-KRYETARE E GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Elda Hoti
Lindita Metalia
Kastriot Piroli
Agron Gjekmarkaj
Marjana Brunga
Zyrafete Kulla
Albina Deda
Mariglend Doci

QARKU KUKËS

ISUF ÇELA-KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Flamur Hoxha
Faslli Germizi
Nazlie Laci
Feride Rrahmanaj

QARKU DURRËS

OERD BYLYKBASHI-KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Fatbardha Kadiu
Jola Hysaj
Floriana Garo
Ferdinand Xhaferraj
Andia Ulliri
Merita Bakiu
Ardian Muka
Arjan Dedej
Denion Shengjegji
Dritan Burgia
Lorin Hoxha
Osman Stafa
Andi Dollapi
Aulon Kalaja
Bujar Vukaj
Bledi Kasmi

QARKU ELBASAN

LUCIANO BOÇI-KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Megi Balliu
Zheni Gjergji
Flutura Acka
Lefter Geshtenja
Dashnor Sula
Ankelita Çela
Ardian Turku
Aurel Bylykbashi
Eliona Gremi
Elior Vila
Klodiana Çapja
Arbjola Halimi
Xheraldo Dashi

QARKU KORÇË

EDMOND SPAHO-KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Sorina Koti
Eleina Qirici
Ervin Salianji
Bledion Nallbati
Seladin Jakupllari
Gjergj Mero
Klara Bici
Ledina Alolli
Arben Miza

QARKU BERAT

GENC DEROMEMAJ-KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Kasem Mahmutaj
Tomorr Alizoti
Gentian Mishova

QARKU FIER

LUAN BAÇI-KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Ivi Kaso
Ilda Dhori
Eralda Bano-Tase
Saimir Korreshi
Emiljano Mone
Ibrahim Morina
Myslym Murrizi
Elton Bano

QARKU VLORË

BUJAR LESKAJ-KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Ina Zhupa
Arbi Agalliu
Fatjon Veizaj
Alta Azizi Haluca
Nadire Meçorapaj
Sara Bodo
Klodian Muco
Matilda Qurku
Spiro Vaso
Minushe Laze

QARKU GJIROKASTËR

TRITAN SHEHU-KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS

Dasho Aliko

Tirana është ndarë në degë. Në krye të grupit të punës për zonën e parë që ka pesë degë është vendosur Edi Paloka. Zona e dytë ka tetë degë dhe përgjegjës është Agron Shehaj, e treta me pesë të tilla ka në krye Belind Këlliçin. Zonat e tjera ndahen mes Albana Vokshit e Flamur Nokës. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka kujdeset për Vorën, Kamzën, Paskuqanin, Kavajën dhe Rrogozhinën.