EMRAT – Përfundon riorganizimi i Partisë Demokratike, zyrtarizohen fituesit për postet drejtuese në selinë blu

Flamur Noka do të jetë sekretari i ri i përgjithshëm i Partisë Demokratike. Ai ka mundur me një diferencë të madhe votash ish sekretarin e pergjithshem të kësaj force politike, Arben Ristanin. Në garën për nënkryetarët e partisë, fitues rezultojnë Luciano Boci dhe Oerd Bylykbashi përballë Belind Këllicit dhe Agron Shehajt.

Fituesit


Sekretariati per Ceshtjet Zgjedhore, fiton Ivi Kaso
Sekretatiati per Pushtetin Vendor, fiton Ylli Asllani
Sekretariati per te drejtat e njeriut, fiton Bislim Ahmetaj
Sekretariati per Burimet Njerezore, fiton Ervin Minarolli
Sekretariati per Integrimin Europian, fiton Edmond Spaho
Sekretariati per te perndjekurit politikë, fiton Lorenc Luka
Emigracioni dhe Diaspora, fiton Indrit Hoxha

Organizatat partnere, fiton Megi Balliu
Sekretariati per transparence, fiton Ledina Mandia
Sekretariati per Marredheniet me Publikun, fiton Jola Hysa

Komisioni i Apelimit (Gjykata e Partise), fiton Adriana Kalaja

Rezultatet

Kandidatet per sekretar te pergjithshem

Arben Ristani 54

Flamur Noka 157

Kandidatet per nenkryetar

Belind Kellici 92

Oerd Bylykbashi 107

Luciano Boci 123

Agron Shehaj 73

Për koordinimin me Organizatat Partnere

Ilirjana Kucana 89

Megi Balliu 103

PER TRANSPARENCEN LUFTËN KUNDER KORRUPSIONIT

Ledina Mandia 101

Andia Pustnia 82

SEKRETARI PËR TË DREJTAT E NJERIUT

Elda Hoti 71

Bislim Ahmetaj 127

SEKRETARI PËR ORGANIZIMIN

ERVIN MINAROLLI 114

AUREL BYLYKBASHI 57

SEKRETARI PËR INTEGRIMIN

EDMOND SPAHO 127

LEDIANA FRATARI 73

Marredhenie me publikun

JOLA HYSAJ 111

SARA BODO 82

Sekretari për të përndjekurit

BEDRI BLLOSHMI 74

LORENC LUKA 112

SEKRETAR PER DIASPOREN DHE ORGRANIZATAT E PARTISE JASHTE SHQIPERISE

INDRIT HOXHA 104

TRITAN SHEHU 96

SEKRETAT PËR PUSHTETIN VENDOR

YLLI ASLLANI 113

DASHO ALIKO 83

Sekretar per ceshtjet elektorale

IVI KASO 144

NDRICIM GJATA 58

Gjykatese e partise

ENDIRA BUSHATI 65

ADRIANA KALAJA 126