DITËLINDJA E DIKTATORIT/ Kujton gruaja e djalit të Enver Hoxhës, Teuta: Ditë e shënuar për familjen tonë…(foto)

Dita e sotme nuk kalon ne heshtje per familjen e ish-diktatorit, Enver Hoxha. Nusja e njerit prej djemve te Hoxhes, Teuta Hoxha, perkujton sot ditelindjen e 110-te Enverit, duke ndare edhe nje mesazh me ndjekesit e tij ne rrjetet sociale.

“Sot per familjen tone eshte nje dite e shenuar, ne perkujtim te 110-vjetorit te datelindjes se Enver Hoxhes”, shkruan gruaja e Ilir Hoxhës, teksa i bashkengjit postimit, edhe nje foto te Enver Hoxhes.

Kujtojme se Teuta Hoxha, ka shkruar mes te tjerash edhe nje liber “Enveri në kujtimet e mia”. Në këtë botim ajo ku rendit pjese te rendesishme te njohjes dhe jetes ne familjen e Diktatorit, Enver Hoxha, perfshire edhe momentet e dites, kur ai u nda nga jeta. Enver Hoxha lindi më 16 tetor 1908 në Gjirokastër dhe ndërroi jetë më 11 prill 1985. Diktatori Hoxha e izoloi me dhunë Shqipërinë për 45-vjet pas Luftës së Dytë Boterore.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

Drejtori i Përgjithsëm i Policisë para gjykatës, “Babalja” deklaroi: Ardi Veliu më mori në makinë…

Çfarë vendosi “Apeli” i Shkodrës për mjekët e Spitalit Rajonal- merret vendimi

FOTO/ Rama ironi me sjelljen e opozitës në Brukel: “Ai momenti kur të vjen zor për komshiun që të ka rënë për hise”

Close