DEKLARATA/ Balla “flakë për flakë” Pollos: Përballem me gjykatën e Brukselit, nëse ndonjë nga ato që the janë…

Pas largimit të opozitës nga Mbledhja e Komisionit të Përbashkët Nderparlamentar Shqipëri-BE, ne Bruksel, Taulant Balla gjatë fjalës së tij u shpreh se nëse një nga gjithë ato akuza që Genc Pollo i drejtoi në këtë mbledhje është e vërtetë, atëherë ai është i gatshëm që të përballet në gjykatën e Brukselit.

“Mesa duket ju të gjithë që jeni këtu e doni vendin tim më shumë sesa opozita jonë, për fat të keq dhe për këtë më vjen keq. Por unë deklaroj se nëse qoftë dhe një nga ato akuza që Pollo hodhi kundër meje, është e vërtete, atëherë jam gati të përballem me gjykatën e Brukselit”.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

FOTO/ Kompania e vetme e basteve online sfidon kryeministrin: Nuk prekemi nga ndryshimet ligjore…

MINUTA E FUNDIT/ Vatër zjarri në fshatin Zues të Shkodrës, zjarrëfikëset e kanë të pamundur të ndërhyjnë…

Kryemadhi takon ambasadorin e BE: Maxhoranca minoi konsensusin, ja pse e bllokon reformën në drejtësi…

Close