Berisha zbulon nga vjen kundermimi qe po “mbyt” qytetin

Shkruan ne Facebook ish-kryeministri i Shqiperise Sali Berisha: Gjendje katastrofe mjedisore per qytetaret nga landfilli ne Elbasan! Lexoni mesazhet tronditese te qytetareve dixhital. sb
“Pershendetje doktorr, uroj te jeni mire ju dhe familja juaj, pervecse Shqiperia digjet dhe kryqeveritaret krihen, ne Elbasan vec kjo kishte mbetur per te pembysur ajrin pa oksigjen prej dekadash, nje arome vdekje ka pushtuar qytetin, qe ne aplikimin e lendfillit te Elbasanit ajri qe thithim eshte ere e ngordhur dhe nje situate shume e veshtire sidomos ne keto dite ekstrem te nxehta, kjo shkakton vrasjen ne heshjte te popullit, ju lutem bejeni sa me mediatike kete ceshtje se kanceri po na vret. Une e dua vendin tim!”
“Persh lideri historik I shqiperise zoti sali berisha kemi nje shqetesim shum te math jam.nje banore I lagjes skenderbej fushmret afer landfillit elbasan po vdesim nga era e keqe po bejme 1 muj qe nuk po jetohet eshte bere me ik fare nga lagja aq ere e keqe te lutem na ndimoni se ti je problem zgjithesi I probleme dhe halleve tona te lutem na ndimoni se po vdesin fare nga era keqe? po behemii me kancer qe ne mosh kaq te re ?? flm nqs e shperndan si problem me respekt”. /ShkodraWeb/