Berisha akuzon policine per vrasjen e 1 personi dhe plagosjen e 3 te tjereve ne Borsh

Shkruan ne Facebook ish- kryeministri Sali Berisha: I riu Enea Myftaraj, qe u masakrua me thika ne Borsh, 30 minuta para vrasjes kerkoi ndihmen e policise. Çunat e krimit i thane “le te te vrasin ty sot se neser do merremi me ta?!?!” Krim i shemtuar!  Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Përshendetje dr Berisha te uroj shendet
Po te informoj për ngjarjen tragjike ne fshatin Borsh
Djali qe ka qen i kercenuar nga dora gjakatre Ena Myftaraj esht kercenuar me jet 30 min para ngjarjes . Enea ka shkur ne posten e poicis kanabiste Borsh dhe ka njoftuar pseudo policin Shefqet Toçi me rrezikohet jeta nga disa persona . Përgjigjja e policit ka qe e prer NESER e zgjidhim se esht von . Enas sipas informaconeve i kan dal prap banda para . Duke par situaten ka thirr shoket ne mbrojtje . Se policia po flinte . Kjo papergjegjshmeri e policis çoi ne konflikt me mjete te mpreta . Vdekjen e nje djali te ndershem dhe puntor dhe plagosjen e 3 te tjerve dhe keta te pa fajshem. Te lutem anonim se çnuk pret nga kanabistet”. /ShkodraWeb/