Arrestohet 25- vjecari, po transportonte droge me valixhe ne autobus (emri)

Një shqiptar 25 vjeç është arrestuar nga policia italiane ndërsa transportonte drogë me autobus nga Brindizi në Siçili. I riu Arben Fasko, u ndalua nga karabinierët në rrugën Arno, rrethinat e Perrino-s. Në valixhen e madhe që kishte marrë me vete në autobus 1 kg marihuanë të destinuar për tregun siçialian. Po ashtu u denoncuan një burrë dhe një grua që ishin nëshoqërinë e tij me akuzën e trafikut të drogës.