Aksident fatal në “aksin e vdekjes”, një familje që udhëtonte me taksi del nga rruga, humb jetën gruaja 56 vjeçare

Nje aksident fatal ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje në aksin Milot- Mamurras. Bëhet me dije se një taksi e cila po udhëtonte në drejtim të Rinasit ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një objekt. Për pasojë ka humbur jetën një grua pasagjere.

Në mjet udhëtonin viktima, një grua 30 vjeçare me 2 fëmijët dhe drejtuesi i taksisë. Fatmirësisht fëmijët janë jashtë rrezikut për jetën. Autoambulanca e Laçit pas aksidentit i ka dërguar ata për në spitalin e Traumës në Tiranë, ndërkohë që është bërë arrestimi i drejtuesit të mjetit.


Dyshohet se shkak për aksidentin është bërë përgjumja e drejtuesit të mjetit. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i Policisë:

Kurbin / Informacion paraprak

Rreth orës 04:30, në aksin rrugor Milot – Mamurras, në afërsi të Mbikalimit të Sanxhakut, shtetasi L.D. 40 vjeç, drejtues mjeti Taxi, ka humbur kontrollin mbi drejtimit e automjetit të tij, duke dalë jashtë rruge.

Si pasojë, ka ndërruar jetë shtetasja Prena Gjetani 56 vjeçe, e cila ishte pasagjere, si dhe janë lënduar drejtuesi i mjetit me 3 pasagjerët e tjerë, shtetasen A.Gj. 30 vjeçe dhe 2 fëmijë, që ndodhen në spital nën kujdes mjekësor.

Grupi hetimor vazhdon veprimet hetimore për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.