Zyrtare, Neymar eshte lojtar i PSG ne France

PSG eshte shume e lumtur te njoftoje mberritjen e nje marreveshje efektive me Neymar. Sulmuesi i mirenjohur nderkombetarisht brazilian, ka firmosur te enjten nje kontrate 5- vjecare ne prani te perfaqesuesve te Klubit dhe lojrarit. Neymar eshte tashme i lidhur me nje klub fe kryeqytetit francez deri me 30 qershor 2022. Me ardhjen para kohe nga Barcelona, lojtari i formuar ne Santos, konsiderohet si nje ikone e futbollit boteror, nje nga 3 me te miret lojtare ne planet dhe me brilanti ne paraqitje ne nivelet me te larta ne 5 vjetet e fundit. /ShkodraWeb/