Minuta e fundit/ Kualifikohet Skenderbeu, fiton 4-2 me penallti

Skenderbeu vazhdon rrugetimin ne Europe. Korcaret kane mundur me penallti 4-2 ekipin Mllada Podeslav. Koha e rregullt dhe shtesatbkane perfunduar 2-1 per Skenderbeun, i njejti rezultat me te cilin u mund ne ndeshjen e pare ne Ceki. Ne goditjen e penalltive korcaret u treguan me te sakte duke kaluar ne turin tjeter ne Europa League, faza e play-off. Autore te golave per korcaret ishin Lilaj dhe Plaku.