Vllaznia, sa poshte ka rene, i refuzon miqesoren nje ekip shume inferior

Vllaznia kishte planifikuar që dje të zhvillonte ndeshjen e radhës miqësore. Dhe ideja ishte që të luanin ndaj Besëlidhjes, por një gjë e tillë nuk ka ndodhur. Lezhjanët nuk shfaqën gatishmërinë për të zhvilluar këtë ndeshje dhe të premten mbrëma i kanë dhënë edhe përgjigje. Kjo gjë konfirmohet jo vetëm nga shkodranët, por edhe nga Besëlidhja. Kjo ka bërë që stafi teknik të vijojë programin e zakonshëm, ndërsa dje e nxori skuadrën në fushë për të kryer përgatitje.
Sakaq, të dyja klubet kanë lënë të hapur mundësinë që në ditët e ardhshme të zhvillojë këtë takim testues. Dhe gjasat janë që kjo të ndodhë javën e ardhshme. Sakaq, në klub po bëjnë çmos që të zhvendosin grupin jashtë vendit për fazë përgatitore