VIDEO/ Kryeministri Rama: Ja cfare kemi bere ne 45 ditet e para te qeverisjes

Shkruan ne Facebook kryeministri Edi Rama: “Mirëmëngjes dhe me këtë pasqyrim të progresit të bërë për sigurinë ushqimore në 45 ditët e para të mandatit të ri, ju uroj një ditë të mbarë”.

“Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka nisur aksionin për verifikimin dhe plotësimin e standarteve të thertoreve. Për një muaj u kontrolluan 101 thertore. Janë mbyllur 93 të cilat nuk plotësonin standartet. Janë mbyllur 201 njësi tregtimi mishi. Sot funksionojnë 33 thertore në proces vetëkontrolli. Kafsha kontrollohet nga mjekur veteriner, para dhe pas therjes dhe mishi certifikohet,” shkruhet në videon e postuar nga Rama.

Siguria ushqimore

MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë pasqyrim të progresit të bërë për sigurinë ushqimore në 45 ditët e para të mandatit të ri, ju uroj një ditë të mbarë 🌹

Pubblicato da Edi Rama su Giovedì 16 novembre 2017

Loading...

Lini një Përgjigje

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

Horoskopi per diten e sotme, 17 nentor 2017

Dashi...

Vdes “bosi i boseve” te mafias me te rrezikshme ne bote, ishte denuar me 26 burgime te perjetshme

Ka...

SONDAZHI/ Nese do te votohej sot, pozita dhe opozita do merrnin vota barabar

Nga...

Close