Video/ Ish-fituesi i Topit te Arte, Kaka merr karton te kuq per arsye qesharake…

Ish-fituesi i “Topit të Artë”, Ricardo Leite Kaka, është bërë protagonist i një episodi shumë të veçantë në takimin që skuadra e tij në kampionatin amerikan, Orlando City, luajti kundër New York Red Bulls në shtëpinë e kësaj të fundit.

 

 

Në mitutat shtesë të takimit, pas një ndërhyrje të ashpër futbollistët e dy skuadrave shtyhen me njëri-tjetrin. Për të qetësuar situatën përfshihet edhe Kaka i cili më pas duke bërë shaka me ish-shokun e skuadrës në Florida, Collins, i vendos duart në fytyrë.
Arbitri pas pa në monitor të gjithë episodin falë teknologjisë “VAR”, për habinë e të gjithëve, e ndëshkoi me karton të kuq për gjestin brazilianin dhe ky vendim shkaktoi polemika./balkanweb/