VIDEO/ Autobusi përfshihet nga flakët në “Rrugën e Kombit”, kompania jep informacionin zyrtare për ngjarjen…

Pas shkrumbimit nga flaket te autobusit te linjes Kosove-Shqiperi, teksa ishte ne udhetim e siper me pasagjerë, ka ardhur reagimi nga kompania e udhetimit. Siç dihet, ngjarja ka ndodhur ne rrugen e Kombit ne afersi te Repsit ne Mirdite.

Nga zjarri per fat te mire nuk ka pasur te lenduar, ndersa autobusi eshte djegur i teri, ndersa si shkak dyshohet te jete nje defekt ne sistemin elektrik i cili i ka shkaktuar flaket ne motorin e mjetit.

Agjencia turistike “Ariani” nga Mitrovica, të ciles i perkiste autobusi qe po udhëtonte nga Durrësi per ne Mitrovicë ben me dije se nuk ka pasur per fat asgje te lenduar.

“Në orët e pasdites në autostradën e “Kombit” ka marrë flakë autobusi i kompanisë tonë i linjës Durrës-Mitrovicë, por që fatmirësisht përveç dëmeve materiale nuk ka pasur pasoja tjera. Të gjithë pasagjerët dhe stafi i kompanisë janë shëndoshe e mirë, pasi nuk kanë pësuar asnjë dëmtim të vetëm. Për hir të transparencës ju njoftojmë se autobusi ka qenë në gjendje të rregullt teknike, mirëpo si duket deri te ky dëmtim ka ardhur si pasojë e temperaturave të larta”-thuhet ne reagim.

MUND TË LEXONI EDHE: VIDEO/ Merr flakë në ecje në “Rrugën e Kombit” autobusi me pasagjerë, shoferi mban krahun dhe…


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal