VETTING – KPK- ja merr vendimin për kryetarin e Gjykatës së Posaçme, shkodranin Sandër Simoni…

KPK ka rikonfirmuar në detyrë kryetarin e Gjykatës së Posacme, shkodranin Sandër Simonin. Vendimi është marrë ditën e sotme, duke përfunduar kështu fazën e parë të vettingut. Ai ka kaluar me sukses të tri kriteret mbi të cilat bazohet procesi. Nëse do të ketë ankime nga Komisionieri Publik ose ONM-ja, do të kalohet si çeshtje në KPA.


Për t’u bërë pjesë e grupit ShkodraWeb Media mjafton të klikoni: Join Group" dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi ShkodraWeb Media ju mirëpret!