NEWS I ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Media – E Verteta të bën të lirë!

Vajza rrëshqiti në rezervuar, nëna u hodh për ta shpëtuar por humbën jetën- policia zbardh dinamikën e ngjarjes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të pasdites. Sipas informacioneve, mësohet se janë mb.ytur ne rezervuarin e Alarupit ne Pogradec dy persona. Fatkeqësisht tashmë është e konfirmuar se janë mb.ytur nene e bije. Vajza, rreth moshës 10 vjeç, ka rënë aksidentalisht në rezervuar, ndërsa nëna. e identifikuar si Liri Mazelli, ka hyrë për ta shpëtuar, por për fat të keq janë mb.ytur të dyja. Policia eshte nisur drejt vendit te ngjarjes.

Njoftimi i policisë;


Më datë 06.10.2019, rreth orës 17.00, në një rezervuar, në fshatin Alarup, aksidentalisht dyshohet se ka rreshkitur dhe është mb.ytur shtetasja E.M, rreth 10 vjeçe.

Në afërsi të vendngjarjes, ndodhej duke punuar nëna e saj, shtetasja L.M, 35 vjeçe, e cila ka ndërhyrë për të shpëtuar vajzën, por ka gjetur vd.ekjen edhe ajo, si pasojë e mb.ytjes në ujë.

Grupi hetimor po kryen veprimet proceduriale dhe po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Copyright © ShkodraWeb Media ׀׀ Të gjitha materialet tona mund të përdoren lirisht nga mediat e tjera por duke përmendur burimin se nga është marrë informacioni.
Për t’u abonuar në kanalin tone në YouTube ShkodraWeb TV mjafton të klikoni: SUBSCRIBE dhe do të informoheni me lajme me video por dhe argëtoheni pa fund me humor të zgjedhur! Për të marrë njoftime për video të reja, ABONOHU tani!