Shqiptari rezident në Itali me precedentë penalë, shenjestër e një atentati- dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një shqiptar është plāgōsūr nga dy të atēntātōrë të maskuar në Romë që i bënë pritë në plazhin e Torvaianica.


Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme teksa mësohet nga mediat italiane se shqiptari ishte person me precedent penal por këtë të dielë po bënte plazh.

Dy atēntātōrët u afruan tek plazhi me skutera, dhe shtinë mes pushuesve shqiptarin për ta plāgōsūr rëndë.

Ai u dërgua me urgjencë në spital spitalin e San Camillo në Romë teksa mësohet se është jashtë rrezikut për jetën dhe i ka shpëtuar këtij atēntāti me ārmë zjarri. /BW/

ShkodraWeb Media 2017 – 2020 © TË GJITHA MATERIALET NË KËTË FAQE MUND TË PËRDOREN LIRISHT NGA INDIVIDË E MEDIA, DUKE CITUAR NGA JANË MARRË. FALEMINDERIT!

ShkodraWeb Channel
ShkodraWeb Marketing